Click to listen highlighted text!Powered By GSpeech
Vítejte v redrok  Vítejte v redrok

Letecký sport

Poznávat svět s nadhledem, s hlavou v oblacích, a přesto vždy s předem určeným, jasným a do detailu naplánovaným cílem. To vše nás naučilo letectví, a to sportovní zejména. Vždyt zde se přece počítá každá vteřina, každý metr, každý bod. Náhlédnout do tohoto světa nám umožnil Petr Bezděk, jeden ze zakladatelů společnosti, několikanásobný mistr Evropy a světa v ultralehkém létání a dodnes aktivní pilot.

 

Stačí jen jeden okamžik, kdy se vznášíte v prostoru někde mezi modrým nekonečnem a zemí a je z toho láska na první pohled, která se snadno stane láskou na celý život. Prostě Vás to pohltí, stejně jako nás. Proto již řadu let patříme k oficiálním partnerům České reprezentace v ultralehkém létání a nevynecháme jedinou příležitost zúčastnit se akcí pořádaných jednotlivými leteckými asociacemi.

 

V roce 2008 se nám podařil ojedinělý kousek. Získali jsme jeden z originálních akrobatických letounů - stroj Zlín Z-526 Trenér. Jedná se o dvoumístný jednomotorový dolnokřídlý samonosný dolnoplošník se zatahovacím hlavním podvozkem a pevnou, řiditelnou ostruhou. V historii umožňoval ucelený letecký výcvik, včetně akrobacie při obsazení s jedním i se dvěma piloty. Celkem bylo vyrobeno 172 kusů letounů typu Zlín Z-526F Trenér, které slouží pilotům v 15 zemích světa. Letouny Z-526F létají v Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Bulharsku, Iráku, Jihoafrické republice, Německu, Švýcarsku, Španělsku, Belgii, Itálii, Velké Británii, Francii a USA. V České republice dosud létají již jen tři unikátní exempláře. Ten náš, s výsostnými znaky naší společnosti, slouží k reklamním účelům a výcviku pilotů.

 

Jsme rádi, že se i našim přičiněním mohou stále další a další generace příznivců letectví přesvědčit o kvalitách a přednostech letadla, jehož výroba byla započata před více jak 40 lety.


 

Click to listen highlighted text!Powered By GSpeech